Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. O otwarciu list wyborczych dla obywateli w rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem mówił Paweł Kukiz.

Ruch jest przede wszystkim otwarty na czynnik obywatelski. To jest najważniejsze. Mamy stronę, na której ludzie z całej Polski wpisują swoje kandydatury. My je weryfikujemy – częściowo weryfikują je nasi działacze w terenie – deklaruje Kukiz.

Polityk zwraca uwagę na przełom, jaki ma nastąpić w samorządach. Miejsce cwaniaków zainteresowanych własnym zyskiem mają zająć obywatele z inicjatywą.

Staramy się, żeby samorządy były jak najbardziej otwarte dla obywateli. Nie dla cwaniaków, którzy chcą w sejmikach wojewódzkich parę groszy przewalić, ale dla tych, którzy chcą coś zrobić dla swojej społeczności – powiedział

Jeśli w danym miasteczku jest potrzebna np. ławeczka, to w radzie miasta powinna znaleźć się osoba, która taką ławeczkę postawi. A to, czy ona jest wierząca, czy nie wierząca, to ma to jakieś znaczenie dla siedzącego na ławeczce? A to, czy jest prawicowa, czy lewicowa? Też nie ma żadnego – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.