Komorowski Referendum Twitter
https://twitter.com/komorowski

Wczoraj rano prezydent Bronisław Komorowski, po tym jak przegrał w I turze wyborów prezydenckich z Andrzejem Dudą, zapewnił o tym, że sam od zawsze wspierał JOWy, czyli główny postulat wyborczy Pawła Kukiza. Prezydent mówił także o referendum. Nie trudno domyślić się, że jest to walka o wyborców Kukiza, który uzyskał zaskakujący wynik – ponad 20%. A co na to sam Kukiz?

 
Łatwo się domyślić, że najbliższe dwa tygodnie będą walką, jaką stoczą między sobą dwaj kandydaci, którzy dostali się do II tury wyborów prezydenckich, przede wszystkim o głosy wyborców Pawła Kukiza, bo to on zajął 3. miejsce i to on zebrał aż ok. 22% głosów. Wczoraj rano prezydent Bronisław Komorowski wypowiedział się nt. rozpisania referendum w kwestii JOWów, zaprzestaniu finansowania kampanii z budżetu państwa, a także w kwestii podatków (pisaliśmy o tym tutaj).

https://twitter.com/komorowski
https://twitter.com/komorowski

Zastanawiające jest to, że Kukiz wielokrotnie postulował w tej sprawie, nawet pisał do prezydenta i nie przyniosło to ŻADNEGO efektu. Dlaczego mamy wierzyć, że zmieni się to teraz?

kukiz Twitter
https://twitter.com/komorowski

A jak zareagował na słowa prezydenta sam Paweł Kukiz? Wczoraj wypowiedział się w tej sprawie za pośrednictwem Facebooka:

Nie jestem w stanie odpisywać na wiadomości – wybaczcie!
Spałem 3 godziny :). Mimo zmęczenia emocje nie pozwalały zasnąć. No i Obowiązek…
Nie potrafię teraz odpoczywać. Cały czas trwa walka. Nie możemy ABSOLUTNIE zatracić ognia. Do jesieni jest bardzo mało czasu. Im większą zbudujemy siłę tym szybciej zmienimy Konstytucję.
Za grosz nie ufam zawodowym politykom. Teraz czytam, że prezydent Komorowski od zawsze jest zwolennikiem JOW-ów 🙂 … Śmiech 🙂 … Wkrótce opublikuje nasze petycje do prezydenta. Jakos wówczas nie był zmianą ordynacji wyborczej szczególnie zainteresowany.
Nie wierzcie w te referenda. To ściema i granie na czas. Lep. W ciągu 2-3 dni zamieszczę parę postów i krok po kroku wytłumaczę Wam jak oni mając całkowitą świadomość ZEROWEGO wpływu referendum na zmianę ordynacji manipulują naszymi emocjami.
Dobrego Dnia, Przyjaciele i jeszcze raz BARDZO WAM DZIĘKUJĘ!!!
Za to, że jesteście.

Wypowiedź można zobaczyć tutaj.

Do deklaracji Bronisława Komorowskiego, Kukiz odniósł się także w radiowych „Sygnałach Dnia”:

Bronisław Komorowski jest przewidywalny, podobnie jak cała PO jest przewidywalna. Skoro Platforma nie wywiązała się ze wszystkich obietnic, które złożyła, więc przewidywalne jest również to, że Bronisław Komorowski nie wywiąże się ze złożonych obietnic. To jest dla mnie rzecz oczywista.

– powiedział muzyk i dodał:

Te ruchy są żenujące. Miał pan prezydent 10 lat, wcześniej jako członek PO, na zmianę ordynacji wyborczej. W czasie, gdy był prezydentem mógł dawno rozpisać referendum, nawet bez zmiany ustawy o referendum, ale żeby chociaż pokazać dobrą wolę i wolną wolę. To nie jest prezydent Polaków tylko prezydent VIP-ów partyjnych z Platformy Obywatelskiej. Nie ma wątpliwości.

Kukiz nie wierzy również, że rząd PO zlikwiduje finansowanie partii z budżetu państwa, co jest jednym z postulatów Komorowskiego:

Błagam! To już 10 lat temu miała zrobić Platforma. 10 lat temu miała wprowadzić JOW-y, zlikwidować Senat, obniżyć VAT. Wszystko zrobiła odwrotnie.

 

DG

 

Źródło: wpolityce.pl, Twitter, Facebook