Paweł Kukiz, lider partii Kukiz’15, krytykuje rządzącą partię PiS. Dlaczego?

Kukiz w rozmowie z „Rzeczpospolitą” skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zapytany o projekty ustaw ruchu Kukiz’15 lider tego ugrupowania odpowiedział: „Dzisiaj PiS mrozi nam projekty ustaw. Złożyliśmy 28 projektów ustaw i nie wykluczam, że żaden nie zostanie uchwalony. Marszałek Sejmu przetrzymuje projekty Kukiz’15 w zamrażarce sejmowej i nie poddaje ich pod głosowanie. Złożyliśmy nawet projekt PiS-u likwidacji gabinetów politycznych, który PiS dwukrotnie składał, będąc w opozycji. PiS u władzy robi to, co PO. Już nie chcą likwidacji gabinetów, mimo że będąc w opozycji, zabiegali o to dwukrotnie. Likwidacja gabinetów to pół miliarda oszczędności rocznie. Dla PiS Koryto+ wciąż jest najważniejsze”.

Zapytany o program 500+ i walkę PiS-u o dzietność w Polsce, Paweł Kukiz odpowiada: „Ja walczyłem inaczej i mam trójkę. Polacy z zagranicy mieli wracać do Polski za rządów PiS-u, a nie wracają i wciąż wyjeżdżają. W Wielkiej Brytanii dzieci rodzą się Polakom rekordowo, bo tam są warunki do życia i są niższe podatki. W Polsce praca jest nadmiernie opodatkowana. Miały być niższe podatki, będą wyższe. Miała być mniejsza biurokracja, jest większa. Gdybyśmy nie zwracali uwagi na gigantyczne podwyżki PiS-u dla parlamentarzystów, ministrów, premiera, prezydenta i innych notabli, to dzisiaj mieliby jeszcze większe wypłaty, przy żenująco niskich emeryturach i rentach Polaków. Pielęgniarki handryczą się o 500 zł podwyżki i nie mogą ich wywalczyć, a urzędnicy dostają. Nie tak miało być! PiS urwał się Polakom ze smyczy”.

Paweł Kukiz odniósł się również do kwestii referendum w sprawie uchodźców. Jak powiedział, jeśli PiS nie chce zalewu islamistów, to niech pomoże w zbieraniu podpisów. Lider ruchu Kukiz’15 stwierdził, że chciałby, aby udało się zebrać milion podpisów, by zanieść je do prezydenta Dudy, który rozpisałby referendum zgodnie z obietnicą wyborczą.

źródło: wp.pl / namzalezy.pl