fot. YouTube

Poseł Paweł Kukiz wyjaśnia, dlaczego tak mocno zabiega o referendum w sprawie przyjmowania tzw. uchodźców. „Nawet, jeśli musielibyśmy płacić kary, nie powinniśmy się zgadzać na przyjęcie uchodźców” – mówi.

„Polityka rządu w sprawie imigrantów powinna być nieugięta. Cieszę się, że pani premier Szydło zmieniła zdanie w sprawie przyjęcia uchodźców. Początkowo mówiła, że zrealizuje zobowiązania podjęte przez rząd pani Ewy Kopacz dotyczące kwot imigrantów” – powiedział Paweł Kukiz.

„Kwoty dotyczące imigrantów nie były przez Polskę negocjowane. W Brukseli powiedziano, że mamy przyjąć tyle osób i rząd PO-PSL bezwarunkowo się zgodził na te żądania. Przypomnę jednak, że suwerenem nie jest rząd, ale naród” – dodał.

Pytany o ewentualne kary finansowe dla Polski, odpowiada, że zdaniem ekspertów sankcje z powodu nieprzestrzegania decyzji o relokacji uchodźców są „prawie niemożliwe do zastosowania”. Jego zdaniem Polska nie powinna się zgadzać na przyjęcie uchodźców nawet, gdyby oznaczało to kary finansowe. „Lepiej zapłacić i mieć święty spokój” – uważa Kukiz.

Kukiz wpisuje się w retorykę ministra spraw wewnętrznych Czech Milana Chovaneca, który również uważa, że nawet, jeśli doszłoby do kar finansowych, lepiej zapłacić.

źródło: ndie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Nie życzę sobie jako podatnik szastania moimi pieniędzmi.Przyjęcie kary to przyznanie się do winy a do takiej nikt normalny w Polsce się nie poczuwa.Środkowy palec unijnym komisarzom i ich lewackiemu obłędowi.

    1

    0
  2. To płaćcie ze swoich kieszeni. Płacenie oznacza więcej tzw. uratowanych, tzw. uchodźców, którzy następnego dnia przybędą do Europy. Nie można płacić i finansować dalszego ściągania tych ludzi przez Sorosa. Uznać W Polsce islam za nielegalny (pozwolić TYLKO Polskim Tatarom na wyznawanie islamu i ich meczety pozostawić) resztę rozebrać i odesłać do nadawcy – Arabii Saudyjskiej.

    4

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.