Paweł Kukiz skomentował pomysł odwołania ze stanowiska ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Wniosek o wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza złożył na ręce marszałka Sejmu klub PO. Jako reprezentanta wnioskodawców w pracach nad wnioskiem upoważniono Stefana Niesiołowskiego.

„To jest śmieszny pomysł, dlatego że jak na razie ten minister to jest chyba jeden z najlepszych, których ja pamiętam od 1989 roku” – stwierdził Paweł Kukiz.

Po tych słowach internauci zarzucili Kukizowi wspieranie PiS-u. Ten odpowiedział:

„Jeśli chodzi o bezpieczeństwo państwa, można mnie nazwać jawną opcją PiS-owską, dlatego, że jest to pierwsza opcja polityczna, która przykłada bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa państwa. Poprzednia władza to bezpieczeństwo demontowała”.

 

mn

2 KOMENTARZE

 1. MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania.

  KADRA WOJSKA POLSKIEGO GARNIZONU ELBLĄG

  4

  0
 2. I bardzo dobrze powiedział. Jak się z nim pod wieloma względami nie zgadzam tak odnośnie Macierewicza mam dokładnie takie samo zdanie. W końcu ktoś kto działa w kierunku poprawy obronności Polski!

  Pozdrawiam.

  8

  4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.