wikimedia.commons.org

Szef Kukiz’15 Paweł Kukiz postanowił odnieść się do afery profesora Królikowskiego. Uznał, że wyciąganie tej sprawy z prokuratury jest podstępnym działaniem PiS-u wobec prezydenta Andrzeja Dudy.

Współpracownik prezydenta doradzający mu przy przygotowaniu projektów ustaw ws. sądownictwa znalazł się na celowniku śledczych. Białostocka prokuratura rozpoczęła szczegółowe badanie powiązań Królikowskiego ze spółką paliwową, która pojawiła się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. „Jestem pewien co do prawidłowości swojego działania” – powiedział Królikowski.

„Prezydent urwał się Wam z partyjnej smyczy i staje w obronie obywatelskiej kontroli nad sądami, więc prokuratorów na niego (pośrednio) szczujecie? Może jeszcze Wasze Służby podsłuchy w Kancelarii Prezydenta pozakładają?” — napisał Kukiz na jednym z portali społecznościowych, przemawiając do PiS-u.

„A może rozum Wam wróci i Prokuraturę skierujcie do zbadania okoliczności wprowadzenia ustawy o aptekach, do zbadania grup interesu w Ministerstwie Radziwiłła? Może Prokuratura i Służby powinny zainteresować się dlaczego, po co i w czyim interesie powołano dodatkowego wiceministra do ‘obsługi leków’?” – dodał.

„Jeśli będziecie działać jak PZPR to prędzej czy później jak PZPR skończycie” – zakończył swoją wypowiedź Paweł Kukiz (pisownia oryginalna).

5 KOMENTARZE

  1. Kukiz na artystę nie nadajesz się na polityka jeszcze mniej, może otwórz garkuchnię? Tylko nie zapomnij zatrudnić kucharzy inaczej i tu padniesz.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.