fot. Flickr.com CC 2.0 by Piotr Drabik

Paweł Kukiz poinformował, że posłowie jego ruchu składają interpelację związaną z negocjacjami ws. TTIP. 

Negocjacje między USA i Unią Europejską ws. umowy o handu (TTIP) dotyczą wszystkich obywateli, a toczą się ponad głowami społeczeństwa. Mało tego! Są tajne nawet dla większości posłów i senatorów. Jako ruch obywatelski Kukiz ’15 sprzeciwiamy się temu i stajemy po stronie obywateli – napisał Paweł Kukiz na swoim profilu w serwisie Facebook.

Musimy chronić polski handel, naszych przedsiębiorców i konsumentów. Dlatego domagamy się m.in informacji, dlaczego umowa dotycząca wszystkich Polaków negocjowana jest w tajemnicy i kiedy społeczeństwo zostanie poinformowane o jej treści – dodał.

Specjalna grafika zamieszczona przez Kukiza wyjaśnia, że Kukiz’15 domaga się odpowiedzi na pytania:

  • Czy Ministerstwo dysponuje dokumentami, które ujawniają tekst negocjowanej umowy o wolnym handlu między UE a USA (TTIP)?
  • Dlaczego umowa dotycząca wszystkich Polaków negocjowana jest w tajemnicy?
  • Kiedy społeczeństwo zostanie poinformowane o treści TTIP?
  • Ile czasu przewiduje Minister na konsultacje społeczne wynegocjowanych zapisów umowy przed jej podpisaniem?

Pod dokumentem podpisali się posłowie: Jarosław Sachajko, Jakub Kulesza, Tomasz Jaskóła, Błażej Parda, Adam Andruszkiewicz, Wojciech Bakun, Magdalena Błeńska, Sylwester Chruszcz, Jerzy Jachnik, Marek Jakubiak, Bartosz Józwiak, Norbert Kaczmarczyk, Jerzy Kozłowski, Piotr Liroy-Marzec, Jarosław Porwich, Krzysztof Sitarski, Paweł Skutecki, Paweł Szramka, Agnieszka Ścigaj, Jacek Wilk i Rafał Wójcikowski.

3 KOMENTARZE

  1. Kukiz się opamiętał i wrócił po rozum do głowy.. Szkoda tylko, że to taka prowizorka w kwestiach, w których niewiele można zdziałać. Inna umowa TIP- USA z krajami Pacyfiku, mimo wielu protestów i naprawdę sporego szumu w krajach azji pacyficznej weszła w życie.. Nawet, jak by Kukiz sam osobiście wywalczył ujawnienie tej umowy, nic to nie zmieni…

    1

    11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.