Euromajdan foto rebelya.pl

Działacze Kukiz’15 zarzucają PiS-owi celowe spowalnianie projektu ustawy dotyczącego karania za zbrodnie popełnione przez Ukraińców na Polakach.

Prawo i Sprawiedliwość przez swoją bierność, a wręcz można powiedzieć sabotowanie tego projektu, wpisuje się w retorykę ukraińską – powiedział Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.

Poseł przypomniał, że w czasie głosowania za włączeniem projektu do porządku obrad Sejmu PiS i PO ramię w ramię głosowały przeciw.

Działacze ruchu Pawła Kukiza zapowiadają protesty w związku z tak skandalicznym ignorowaniem projektu. Wspólnie z działaczami kresowymi zapowiadają zorganizowanie jeszcze w lipcu manifestacji w tej sprawie.

Jak czytamy w “Naszym Dzienniku”, projekt Kukiz’15 zakłada dopisanie do zadań Instytutu Pamięci Narodowej badanie zbrodni dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów oraz formacji kolaborujących z Trzecią Rzeszą w czasie drugiej wojny światowej.

3 KOMENTARZE

 1. Brawo Kukiz. PiSowi ten banderofilizm wyjdzie bokiem. I to juz niedlugo. Steacili wyczucie I nie widza skad wieje wiatr. To objaw arogancji, ktora zgubila PO I zgubi PiS.

  0

  0
 2. Po raz pierwszy zgadzam się z Kukiz 15 vel Pawełkiem.Nic tak jak Rusofobia ,Gloryfikowanie Ukraińców vel Banderowczyzny ,oraz zwalczanie Ślązaków jako Słowiańska mniejszość Etniczna——- NIE ODRZUCA od poparcia dla PiS.

  0

  0
  • Matwiej, tylko jedno ale. Oni nie zwalczają Ślązaków jako Słowiańskiej mniejszości etnicznej.
   Oni zwalczają opcję niemiecką na Śląsku, a to duża różnica.
   Namnożyło się różnych Raś-owców, czy rasistów na Śląsku i dziady mieszają.

   0

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.