youtube.com

Po raz kolejny wraca temat upraw genetycznie modyfikowanych. Jak przekonują politycy Kukiz’15, partia rządząca usiłuje tylnymi drzwiami wprowadzić w Polsce GMO.

Ustawa, którą PiS chce przepchnąć właśnie w Sejmie, pozwala na stosowanie organizmów GMO. To wielka tragedia dla polskiej wsi, dla polskich rolników, którzy od lat dostarczają nam dobrej, zdrowej żywności, która jest słynna na całą Europę. Nie pozwólmy na tym – apelowała posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj.

Polacy doskonale wiedzą, co mają jeść, jak mają jeść i jak ma ich jedzenie smakować. Nie potrzebujemy zmian. Jeżeli politycy chcą zmieniać, to niech u siebie to robią – dodał Marek Jakubiak.

Ustawa wprowadza obszary, na których będzie można prowadzić hodowlę GMO. PiS zapomniał o tym, że jest wiatr, są zwierzęta i one będą przenosiły te rośliny GMO na dziesiątki, setki kilometrów. Spowoduje to zanieczyszczenie naszych polskich, tradycyjnych upraw. Polska nie będzie krajem wolnym od GMO – powiedział Jarosław Sachajko, przewodniczący Komisji Rolnictwa z ramienia Kukiz’15.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.