Grzegorz Schetyna w sobotę mówił o przyjęciu przez Polskę euro. Kukiz’15 i Prawica Rzeczpospolitej zareagowały natychmiast. Oba ugrupowania chcą złotówki na stałe.

Widzimy jednak dzisiaj, że większość polskiego społeczeństwa jest przeciwna akcesji do strefy euroPrzeciwnicy silnej Polski w silnej Europie zaangażowali całą demagogiczną siłę, aby ten projekt rodakom zohydzić. Dlatego rozpoczniemy wielką, merytoryczną, narodową debatę o euro. Ten projekt musi być wprowadzony z poparciem Polaków, a nie wbrew nim – zapowiedział podczas konwencji PO Grzegorz Schetyna.

Te zapowiedzi nie spodobały się Pawłowi Kukizowi, który ogłosił, że wraz z Prawicą Rzeczpospolitej będzie starał się o wpisanie złotówki jako stałej waluty w Polsce:

Wspólnie z Prawicą Rzeczpospolitej zgłaszamy w Sejmie projekt rezolucji zobowiązujący rząd do potwierdzenia nienaruszalności art. 227 Konstytucji i trwałego zachowania waluty narodowej. Pakt fiskalny zupełnie zmienił charakter unii walutowej i Polska w tym zakresie nie ma żadnych zobowiązań – poinformował Kukiz.

1 KOMENTARZ

  1. niech jeszcze upublicznia strukturę własnościowa NBP… i jeżeli się okaże ze to instytucja prywatna to powinni ja znacjonalizować…

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.