fot. YouTube

We wtorek Paweł Kukiz zakomunikował, że jego ruch otrzymał zwrot kosztów kampanii wyborczej – ok. 3 miliony złotych. Jak informują działacze Kukiz’15, całość zostanie przeznaczona na dobroczynność.

We wtorek działacze Kukiz’15 zorganizowali konferencję prasową, podczas której przypomnieli, że nie są członkami partii politycznej, a co za tym idzie nie pobierają subwencji.

Kukiz’15 otrzymał natomiast zwrot (kosztów) poniesionych w trakcie kampanii wyborczej, była to kwota blisko 3 milionów złotych. Te pieniądze zostają przeznaczane na działalność dobroczynną i społeczną – poinformował Paweł Kukiz.

720 tysięcy już zostało przekazanych “Solidarności Walczącej” na budowę Domu Weterana w okolicy Jeleniej Góry, 45 tysięcy złotych na samochód specjalny do przewozu osób niepełnosprawnych Fundacji Brata Alberta, a 30 tysięcy złotych na leczenie syryjskich dzieci.

Czujemy się w obowiązku, aby te pieniądze zwrócić obywatelom w formie działalności dobroczynnej – podkreślono.

We wtorek rusza program regrantingowy, który będzie realizowany przez Fundacja “Potrafisz Polsko”. Program ten ma na celu dofinansowywanie ciekawych inicjatyw charytatywnych lub społecznych. Dzięki niemu mniejsze organizacje będą miały szansę na urzeczywistnienie swoich pomysłów w zakresie pomocy potrzebującym, czy aktywizacji środowisk lokalnych. Wszystkie szczegóły programu znajdują się na stronie www.potrafiszpolsko.net – poinformowała poseł Agnieszka Ścigaj.

Oto różnica między Kukiz’15 i partiami – my jesteśmy przeciwko finansowaniu partii politycznych z budżetu, a zwrot kosztów za kampanię przeznaczamy na działalność dobroczynną. Partie pobierają miliony z budżetu państwa i wydają to na głupawe spoty, plakaty, eventy itd. Pokazujemy, że można szanować pieniądze Obywateli! – dodał wicemarszałek Stanisław Tyszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.