commons.wikimedia.org

Absolutnie niezwykły tytuł raczy nasze oczy na stronie www.twojruch.eu. Wchodząc na stronę czytamy „Europo trochę kultury”. Po takim apelu płynącym ze środowiska Palikota, środowiska które regularnie kłamie, obraża, szczuje i pluje jadem – musiałem zagłębić się dalej.

Myślę sobie, może wataha Janusza opamiętała się i postanowiła się nawrócić, może dla rozwoju kultury zdecydowali o wycofaniu się z życia publicznego. Nic bardziej mylnego. Takimi słowami „pochwalono” się nową kandydatką do europarlamentu z list Twojego Ruchu – Ewą Wójciak – dyrektorką Tetaru Ósmego Dnia.

„Stąd my chcemy świadomie, przez ludzi kultury, takich jak Kazimierz Kutz i Ewa Wójciak, pokazać Europie Polskę inną: Polskę nowoczesną, na najwyższym poziomie” ”Kultura może być dźwignią naszej obecności w Europie i naszego rozwoju gospodarczego”.

No jeśli Ewa Wójciak, kobieta nazywająca papieża „chu**m” ma być synonimem kultury i ma być wizytówką Polski, to nie pozostaje nam nic innego jak strzelić sobie w łeb. Persony pokroju Wójciak i Kutza swoim zachowaniem i słownictwem kwalifikują się co najwyżej na ławeczkę pod monopolowym a nie do instytucji kultury.

Oni za pomocą Ewy Wójciak chcą pokazywać „najwyższy poziom”?. Obawiam się, że nowy „nabytek” Palikota reprezentuje co najwyżej poziom sutereny…

 

na podstawie: twojruch.eu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.