Szkoła/ foto: wikimedia.commons.org
Szkoła/ foto: wikimedia.commons.org

W podstawówce w Golasowicach, od 25 lat uczniowie codziennie zaczynali lekcje od modlitwy. Teraz ma to się zmienić, gdyż zakaz modlitwy wydało Śląskie Kuratorium Oświaty.

Jak podała jedna ze stacji radiowych, donos złożył jeden z rodziców a Kuratorium wydało nakaz zaprzestania praktyk religijnych. Również znana ze swoich lewicowych przekonań minister edukacji narodowej – Joanna Kluzik Rostkowska stwierdziła, że modlitwa powinna odbywać się na religii a nie na matematyce. Pani minister zapomniała jednak, że prawo nie zabrania modlitwy w szkołach państwowych.

Apeluję, proszę i wzywam! Nie zapierajcie się Chrystusa. Brońcie w tak prostych sprawach. Będzie wam to wszystkim policzone prze Boga, przez Polskę i przez naród. Przecież my wszyscy kiedyś za te fakty odpowiemy – zaapelował Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji narodowej. Jak dodaje, mamy do czynienia z kolejną próbą dyskryminacji chrześcijan.

Kuratorium zaleciło przeprowadzenie ankiety w tej sprawie. Modlitwa ma być kontynuowana pod warunkiem, że opowie się za nią 100% rodziców.

na podstawie: radiomaryja.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.