Dwa dni temu historyk Tadeusz Płużański pisał na naszych łamach o potrzebie powołania anglojęzycznego kanału telewizyjnego promującego Polskę. Dziś nadchodzą informacje, że z takim zamiarem nosi się kierownictwo TVP.

Oczywiście my nie musielibyśmy zakłamywać rzeczywistości, tak jak robi to chociażby Russia Today, tylko kształtować ten obraz, który jest. Wychodzić szerzej, aby świat się dowiedział, ile pozytywnych rzeczy się dzieje, ale też w odniesieniu do naszej przeszłości. Jak Polska była krajem tolerancyjnym, wielokulturowym, jakich miała wspaniałych bohaterów. To są fakty całkowicie nieobecne w światowej przestrzeni publicznej. Mamy się czym chwalić, tylko wykorzystajmy to, że nic nie trzeba wymyślać, a jedynie budować przekaz na prawdzie historycznej i prawdzie współczesnej – napisał Tadeusz Płużański.

Historyk poinformował, że projekt autorstwa Fundacji “Łączka” został już złożony na ręce wiceministra kultury Krzysztofa Czabańskiego. Pełny tekst artykułu TUTAJ.

Dziś okazuje się, że pomysł Tadeusza Płużańskiego i jego współpracowników padł na podatny grunt.

Prezes Jacek Kurski zapowiada prace nad uruchomieniem kanału informacyjnego Poland24 na stulecie polskiej niepodległości – napisał na Twitterze szef TVP 1 Jan Pawlicki.

Redakcja portalu Parezja.pl trzyma kciuki za powodzenie projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.