Reżyser i były polityk Platformy Kazimierz Kutz udzielił wywiadu dla „Newsweeka”, gdzie bez wahania obrażał Polskę i Polaków.

„W Polsce powstaje nowa rasa osadników wewnętrznych, dla których najbardziej naturalnym wyborem jest izolacja niż czubaty patriotyzm, czyli oparty na ekscytacji ględźbą cierpiętnictwa. Na nieustannym grzebaniu w grobach. Przyznam szczerze, że taka zaśmierdła w cmentarnym patriotyzmie Polska jest mi obca” – powiedział Kutz.

„Wychowaliśmy pokolenie ćwoków nierozumiejących własnej historii i procesów toczących się w ich kraju” – dodał.

„Gdy lukę po kulturze zapełnia zła pamięć, zdewaluowany patriotyzm przybiera formę teatralizacji. W każdej mieścinie rekonstruuje się wydarzenia historyczne. Hordy pseudobojów, żołnierzy wyklętych jeżdżą po kraju. Pod kuratelą ministra kultury rekonstruuje się ślub rotmistrza Pileckiego. Przecież to jest jakiś nacjonalistyczny obłęd, trywializowanie historii, militaryzacja patriotyzmu”.

Kutz nie omieszkał także zaatakować prezesa PiS-u. „Kaczyński jest rośliną wyhodowaną na złej pamięci. Jarosław nie miał w dzieciństwie przyjaciół, nie grał w piłkę, nie jeździł na hulajnodze, nie wiedział, co to ulica, nie latał za dziewczynami” – stwierdził.

Były platformers przyznał, że w Polsce jest mu „nieprzyjemnie żyć”.

10 KOMENTARZE

 1. Jego filmy głęboko patriotyczne. Śląskie, a jednocześnie Polskie. Dzisiejszy patriotyzm, w którym mieści się obrażanie Kazimierza Kutza i jemu podobnych, kreuje autonomię Śląska i jest szkodliwy dla naszego kraju.

  1

  0
 2. wiekszosc ludzi nie zrozumie 3/4 tego tekstu

  “zdewaluowany patriotyzm przybiera formę teatralizacji. ”

  Nie rozumiem po co pisac takie rzeczy Ci co rozumieja i tak maja podobne zdanie a ci co nie rozumieja przyjmuja to jako obraze wiec atakuja i sa pchani jeszcze glebiej w to szambo myslowe.
  Kiedy Nasze elity zaczna komunikowac sie z ludzmi na poziomie zrozumialym nie tylko dla nich????

  0

  0
 3. “Wychowaliśmy pokolenie ćwoków nierozumiejących własnej historii i procesów toczących się w ich kraju”.Przez lata brał w tym wychowywaniu i zakłamywaniu historii czynny, wręcz “elitarny” udział. Czy człowiek o takiej postawie zasługuje na jakiekolwiek uznanie? Człowiek o charakterze ścierki?

  0

  0
 4. Kutz, pedofilu, jedyne co w Polsce śmierdzi, to smród z twojej mordy, a jak mi wejdziesz przez drogę, to uroczyście ci ryj pasta do butów wyczyszczę.

  0

  0
 5. “Kazimierz miał w dzieciństwie przyjaciół, grał w piłkę, jeździł na hulajnodze, wiedział, co to ulica, a dziewczyny zaczęły za nim latać jak został “panem reżyserem”….”

  5

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.