Z okazji „świętowania” 4 czerwca na wiecu KOD-u przemawiał Aleksander Kwaśniewski.

„My byliśmy nie tylko pionierami, ale także wzięliśmy na siebie ryzyko i koszty. (…) My naprawdę nie wiedzieliśmy, jak to się skończy, ale wiedzieliśmy, że trzeba iść drogą wolności. Szliśmy z różnych stron, mając różne doświadczenia i różne oczekiwania, ale podstawowe wartości tworzyły szansę na dialog, kompromis i to wspólnie osiągnęliśmy” – powiedział były prezydent.

Zaapelował on także o złożenie podziękowań ludziom, którzy byli „wielkimi ojcami tej przemiany”. Wymienił tu nazwiska m.in. Jacka Kuronia, Władysława Bartoszewskiego czy Bronisława Geremka.

„Dziś lepiej niż kiedykolwiek wiemy, że demokracja to krucha istota, która wymaga naszej codziennej troski (…). Demokracja zapisana w konstytucji to jedno, ale demokracja jest także zapisana w naszych sercach. (…) Nie pozwolimy jej zabrać, bo Polakom nie można zabrać demokracji” – stwierdził.

 

mn

6 KOMENTARZE

 1. Prawda jest taka że odkąd mamy “demokracje” to nic dobrego z tego nie wynikło. Zaczęło się od demokracji szlacheckiej i końca władzy króla, która została tylko na papierze. Efekt – rozbiory. Później republika II RP i władza autorytarna, a na jej szczeblu kochający każdy metr swojego kraju ludzie. Takiej władzy i takiego ustroju potrzebujemy, z patriotą na czele. Po 89 roku demokracja parlamentarna, która jest niczym innym jak demokracja szlachecka, prowadzi nas do ubóstwa,biedy i władzy realnej nad nami innych państw.

  1

  0
 2. Hahahahhahahs co za kretyn. Co za zenada. Juz chyba nikt sie na to nie nabiera. Sztuka dla sztuki. Pol roku temu z komorowskim i po u wladzy wszystko bylo ok nagle 2iesiace pozniej nie ma demokracji nie ma wolnosci co za skurwysyny mam nadzieje ze zdechna w meczarniach

  1

  1
 3. Wojna polsko-polska wynika tylko i jedynie z różnego rozumienia demokracji. Każdy o niej mówi, ale każdy ma na nią inne zapatrywania. Może warto by było zdefiniować demokrację konstytucyjnie, żeby nikt nie miał wątpliwości?

  1

  0
  • Tylko co to da? Mało razy po-psl na ten przykład wypięli się na Konstytucję? Z pomocą zdrajcy i sprzedawczyka rzeplińskiego oraz TK? Zresztą Konstytucja to Konstytucja a UE to UE. Polecą się poskarżyć, zaczną walczyć z europy, nie z kraju. Ich, nasza Konstytucja nie obchodzi.

   Także tu nie chodzi o pojęcie demokracji ale o to zdradzieckie bydło.

   Do Konstytucji trzeba wpisać ponownie karę śmierci dla urzędników szkodzących państwu i narodowi Polskiemu. Wtedy szybko dojdą do porozumienia w sprawie definicji czy to demokracji czy to TK.

   Pozdrawiam!

   9

   0
  • Wtedy irzekną, że konstytucja jest kaczystowsko faszystowska i nie jest demokratyczna. O czym ty marzysz? Że ci ograniczeni ludzie chwalący się swymi komunistycznymi rodowodami i krzyczącymi zaraz wspólnie “precz z komuną”, ci mówiący, że KOD to “wszyscy Polacy” cokolwiek zrozumieją? Dla nich trawa nie jest zielona, a niebo niebieskie póki nie krzyknie tego do mikrofonu któryś z ich liderów lub nie orzeknie których z propagandzistów środowisk michnikowych.

   3

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.