Polska pod rządami koalicji PO – PSL, nie tylko zamienia się w kraj trzeciego świata ale nawet z tymi krajami przegrywa. Kwota wolna od podatku jest u nas nie tylko śmieszną kwotą w porównaniu z innymi państwami UE, ale przewyższają nas nawet takie kraje jak Mauretania czy Tanzania.

Kilka tygodni temu, rzecznik rządu Małgorzata Kidawa Błońska wyjechała z tekstem, że:

„W Polsce podatki są stosunkowo niskie”.

Chyba z tej okazji, większość sejmowa odrzuciła projekt podniesienia kwoty wolnej od podatku która na dziś wynosi 3091 złotych. Mało tego, że projekt odrzucono ale wręcz próbowano Polakom wmówić że to dla ich dobra gdyż wyższa kwota wolna od podatku, oznacza większe rozwarstwienie społeczne. Z dokumentu pt. „Wieloletni plan finansowy państwa. 2014 – 2017”, wynika że podwyższenie kwoty wolnej od podatku w Polsce miałoby nastąpić nie wcześniej niż w roku 2018.

3091 złotych. Ciężko Polskę porównywać do państw takich jak Wielka Brytania, gdzie kwota wolna wynosi ponad 48 000 złotych, jak Belgia (ponad 36 000 złotych) czy nawet Irlandia (ponad 6000 złotych). Ale uciekają nam nawet kraje, zwane krajami „trzeciego świata”. Otóż w tym „trzecim świecie”, żyje się lepiej niż u nas. W takiej Mauretanii, kwota zwolniona z podatku to 3204 złotych, w Tanzanii 4236 zł a w Kambodży pod niedawnej podwyżce równowartość 8600 zł.

na podstawie: niewygodne.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here