Podczas środowych obrad Parlamentu Europejskiego liderka francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen ostro skomentowała działania europejskich polityków na czele z kanclerz Niemiec i prezydentem Francji.

Liderce Frontu Narodowego nie podobają się mocarstwowe dążenia Niemiec, próby uzyskania dominacji w Unii Europejskiej kosztem słabszych państw. Skrytykowała również Francoisa Hollande’a za to, że bierze udział w tym procesie.

Dziękuję pani Merkel, że sprawiła nam pani dzisiaj przyjemność, przybywając z wicekanclerzem, administratorem prowincji francuskiej. Panie wicekanclerzu, chciałam pana nazywać Prezydentem Republiki z szacunku dla pańskiego stanowiska, ale podobnie jak pański poprzednik, nie wykonuje pan swojej funkcji. Prezydent nie może konsekwentnie ignorować interesów Francji. W interesie Francji nie jest ślepo poddawać się polityce ustalanej w Berlinie, Brukseli czy Waszyngtonie. Jej interesem i pańskim obowiązkiem jest bronić jej suwerenności – stwierdziła Le Pen podczas swojego przemówienia.

Francuska polityk zwróciła uwagę, że Unia Europejska zmierza do zapaści, a jej liderzy starają się utrzymać struktury przy pomocy szantażu i terroru.

Przychodzicie tu oboje na specjalną sesję, gdyż wasza Unia Europejska zmierza ku zapaści zaostrzanej atakami migracji jako atakami ekonomicznymi i musicie ją utrzymywać poprzez szantaż, groźby i zastraszanie. Wasz model to wasalizacja wobec USA, wyrzeczenia, nieuczciwa konkurencja, masowa inwigilacja obywateli, dumping socjalny, zalanie migracją – powiedziała.

Le Pen zwróciła się również bezpośrednio do Angeli Merkel mówiąc, że nie uznaje jej prawa do wasalizacji innych państw.

Ja pani nie uznaję, proszę pani, tego prawa do rozporządzania nami w absurdalnej próbie niemieckiej dominacji Europy. Obrona niemieckich interesów nie uzasadnia wasalizacji innych narodów Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.