Władze Legii Warszawa w odpowiedzi na bezczelne zachowanie telewizji TVN wydały stanowcze oświadczenie.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że TVN poinformował o zakończeniu współpracy z Legią Warszawa. Efektem było m.in. wycofania się z dalszej współpracy przy serialu “(L)egenda”. Spekuluje się, że decyzja władz miała związek z niedawnym transparentem kibiców Legii o treści: KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!

Zarząd TVN SA podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z Legią, dlatego też materiał nie jest dostępny – można przeczytać w serwisie Player.

Władze klubu w odpowiedzi wydały własne, ostre oświadczenie.

Władze Legii wykazały bardzo wiele cierpliwości i wyrozumiałości dla skandalicznie nieprofesjonalnej sytuacji, w której wspomniane powyżej spekulacje były upowszechniane za pośrednictwem oficjalnego fanpage’a serwisu Player.pl na Facebooku – napisano.

Wobec braku jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie ze strony Zarządu TVN S.A. oraz inspirowania przezeń publikacji prasowych godzących w dobre imię Legii Warszawa i stwierdzających nieprawdę, władze Klubu podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z TVN S.A. Stosowne pismo w tej sprawie, zgodnie z zasadami profesjonalnej komunikacji biznesowej, zostanie przekazane Zarządowi stacji – dodano.

Decydenci zespołu na koniec stwierdzili, że serial dokumentalny na stulecie Legii będzie kontynuowany z “bardziej wiarygodnym i profesjonalnym partnerem”.