foto: screen YouTube.com
foto: screen YouTube.com
foto: screen YouTube.com

Bogusław Linda odniósł się w wydanej właśnie wywiadzie- rzece do faktu, dlaczego nie zagrał w „Pokłosiu” Władysława Pasikowskiego.

Aktor wypowiada się pozytywnie o reżyserze Pasikowskim, jednak we fragmencie o „Pokłosiu” mówi:

Ja mu powiedziałem tak: „Władku, zanim Amerykanie zrobili „Pluton” o tym, że przegrali wojnę w Wietnamie, zrobili pięćset pięćdziesiąt filmów o tym, że byli niezwyciężeni, że wygrywali, byli bohaterscy, natomiast my robimy pierwszy film o naszych relacjach z Żydami i on od razu jest o tym, że ich mordujemy.

Na sugestię przeprowadzającej wywiad Magdy Umer, że jest to film o tym, iż „niektórzy mordowali Żydów” Linda mówi:

Tak, ale to nie jest ważne, bo ludzie na całym świecie odczytają to tak, że to Polacy mordują Żydów. On chyba zrozumiał przez to, że ja jestem antysemitą….

Linda zwraca uwagę na zasadniczy problem. Zanim pokazaliśmy światu nasze bohaterstwo, w myśl głównej tezy michnikowszczyzny pałkujemy się, biczujemy i rozdmuchujemy do granic możliwości ciemne karty historii.

źródło:wpolityce.pl

4 KOMENTARZE

  1. jak najbardziej popieram Linde! mamy tyle ciekawych ale zapomnianych postaci historycznych to oni kręcą film jak to Polacy morują żydów! dno i trzy metry mułu!!

    1

    1
  2. jak najbardziej popieram Linde! mamy tyle ciekawych ale zapomnianych postaci historycznych to oni kręcą film jak to Polacy morują żydów! dno i trzy metry mułu!!

    2

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.