Tkanka tłuszczowa zgromadzona na brzuchu wygląda nieestetycznie. Niewielka jej ilość jest potrzebna do zachowania zdrowia i prawidłowej pracy organizmu, jednak nadmiar tłuszczu powoduje powstawanie brzydkich fałd. Jeśli masz problem z nadwagą zgromadzona w okolicy talii, sprawdź, czy możesz skorzystać z liposukcji brzucha.

  1. Liposukcja brzucha – dla kogo przeznaczony jest zabieg?
  2. Odsysanie tłuszczu z brzucha sposobem na piękną talię

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, służy wymodelowaniu tych partii ciała, które są dotknięte nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg jest inwazyjny, jednak jego skuteczność jest wysoka. Dzięki liposukcji można odessać nawet kilka kilogramów tkanki tłuszczowej, zmieniając sylwetkę nie do poznania. Dowiedz się więcej o odsysaniu tłuszczu z brzucha.

Liposukcja brzucha – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Tłuszcz zgromadzony wokół talii jest problemem wielu dorosłych kobiet i mężczyzn. Panowie przejmują się nim w mniejszym stopniu, jednak kobiety wstydzą się swojej przypadłości i chcą za wszelką cenę schudnąć. Niekiedy nawet drakońskie diety nie są w stanie zniwelować oponki na brzuchu, dlatego jedynym sposobem na odzyskanie zgrabnej talii jest liposukcja.

Z liposukcji brzucha mogą skorzystać kobiety po ciąży, stosujące leczenie hormonalne oraz chorujące na cukrzycę i insulinooporność. Ponadto usuwanie tłuszczu z brzucha można wykonać u wszystkich pań, które są niezadowolone ze swojej figury, lub po odchudzaniu, gdy udało się spalić tkankę tłuszczową z innych partii ciała, lecz nie z okolic talii.

Odsysanie tłuszczu z brzucha sposobem na piękną talię

Liposukcja umożliwia skuteczne usunięcie tłuszczu z każdej partii brzucha. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, czyli pod narkozą. Specjalna kaniula odsysa tłuszcz z problematycznych miejsc. Kaniula odsysa całe komórki tłuszczowe, dlatego niemożliwe jest ich ponowne wypełnienie się tłuszczem, co chroni przed tyciem w okolicy brzucha.

Obwód talii po liposukcji zmniejsza się co najmniej o kilka centymetrów. Dodatkowo brzuch jest ładnie wymodelowany, a talia wyraźnie zaznaczona. Efekt obejmuje również usunięcie boczków, które nieestetycznie odznaczają się pod ubraniem oraz dopasowaną bielizną. Finalny rezultat liposukcji zauważa się po upływie około 2-3 miesięcy od jej wykonania. Efekt utrzymuje się przez wiele lat, a powikłania po zabiegu zdarzają się bardzo rzadko. Dodatkowo istnieje niewiele przeciwskazań do odsysania tłuszczu, dlatego większość pań, które są niezadowolone ze swojego brzucha, musi zrezygnować z liposukcji.

Źródło: Artykuł partnerski