Piotr Liroy-Marzec gościł w programie Graffiti na antenie Polsat News. Rozmowa dotyczyła medycznej marihuany i związanych z nią obietnic rządu PiS-u.

Przypadek polityka SLD chorego na nowotwór na dobre rozpoczął dyskusję na temat medycznej marihuany i dostępu do niej w Polsce. Minister zdrowia zapowiadał zajęcie się tą sprawą, a teraz ku oburzeniu wielu środowisk zaczął wycofywać się ze swoich wcześniejszych słów.

Marihuana jest środkiem niebezpiecznym i nie może być mowy, aby była udostępniona na zasadach takich jak witamina C. Nie może być tak, bo będziemy zbierać dramatyczne żniwo. To jest środek, który jest narkotykiem, który uzależnia, który jest niebezpieczny – stwierdził Radziwiłł.

Nie ma marihuany medycznej i niemedycznej. To jest pojęcie, które weszło w obieg i bardzo mocno chciałbym z tym polemizować. To tworzy wrażenie, że mamy do czynienia z jakąś substancją szczególną, która powinna w oczywisty sposób mieć swoje miejsce i regulacje – dodał.

Kłamstwa i wykręty ministra oburzyły posła Kukiz’15 Piotra Marca.

To jest jakaś schizofrenia – w jednym zdaniu Minister Zdrowia potrafi mówić, że leki są refundowane, ludzie się leczą, a w drugim, że coś takiego jak medyczna marihuana nie istnieje. To jest absurd totalny. Nie wiem nawet jak to określić. Zakres ich wiedzy jest haniebny – stwierdził.

Jestem raperem, w Sejmie dopiero od roku i nie sądziłem, że będę musiał im mówić, co się dzieje na świecie. Nie sądziłem, że są takimi ignorantami. W wielu przypadkach ci politycy to są ludzie wyzuci z jakichkolwiek emocji, a przede wszystkim wyzuci z chęci jakiejkolwiek wiedzy, chociaż na tym etapie nie wierzę w brak wiedzy tylko i wyłącznie. Prawdę mówiąc, jestem załamany postawą tych panów, głośno nie powiem, co na ten temat sądzę, bo już wielokrotnie mówiłem – dodał.

Zdaniem Liroya, Radziwiłł niszczy wypracowany kompromis.

Ludzie potrzebują pomocy, a tej pomocy im się nie daje! Mało tego – przez rok próbuje się nas zwodzić, proponując kompromis, by w kilka godzin ten kompromis totalnie niszczyć – zakończył.

3 KOMENTARZE

 1. Marihuana to susz z konopii do palenia, leczniczy jest olej konopny… Indolencja i ignorancja, czy po prostu debilizm i glupota?

  5

  4
  • Nie rozumiem, dlaczego tutaj ten wpis dostaje MINUSY ?…
   TAKOŻ – debile i głupcy te minusy dają ?.. 😀 Czy jak ? 🙂
   Jest przecież dokładnie tak, jak powiedział/a “Daisy” powyżej.
   Odmiana genetyczna, z której robi się “BEDIOL” – NIE SŁUŻY DO ĆPANIA.
   Lecz do dostarczenia organizmowi NIEZBĘDNYCH dla równowagi olejków konopnych, których jest kilkanaście. GŁÓWNIE CBD, ORAZ, jako niezbędny “katalizator” – składnik THC, ale w ilości góra 8%, co dla ćpunów jest ilością zbyt małą. W dodatku NIE halucynogenną, bo THC musi zostać poddany działaniu wysokiej temperatury (podczas palenia), żeby działać halucynogennie, czego tak boi się (rzekomo) ta hipokrycka ciota – Radziwiłl. A NIE – w postaci OLEJU !!! 🙂
   Ale do rzeczy, precz od pozorów i PRETEKSTÓW.
   I od ogłupiania, i tak głupiego już Narodu 🙁
   Dlaczego NIKT NIE nazwie rzeczy PO IMIENIU ?..
   Że TO MAFIA blokuje rzecz całą, bo ZEZWOLENIE na stosowanie olejków CBD/THC – zabrałoby mafii pokaźne źródło dochodu ?..
   CO tu jest do ROZUMIENIA ?.. 🙂
   Chyba atomówka jednak potrzebna jest na Parszawe, żeby zdmuchnęła wszystkie satelickie siedziby tej swołoczy, w promieniu 80 kilometrów ?…
   Teraz, za 10 MILILITRÓW gównianego olejku CBD (BEZ THC !..), który właściwe niczego nie leczy, bo za słaby, trzeba dać TYSIĄC złotych !.. A robi tę kasiorę parę “lepiej urodzonych:” gówniarzy, ściśle powiązanych z mafią… I z “rządem” – z tymi wszystkimi “Zbychami” “Rychami i “Mirami”, bo przecież dlaczego miałoby się coś zmienić ?..
   CO ma do gadania jakiś-tam Radziwił, czy inna fasadowa kukiełka ?.. GOOWNO 🙂 ..
   Obiecywał ?
   Obiecywał. Ale potem mu przypomniano, “skąd wyrastają mu nogi” 🙂 .. (S.Michalkiewicz).
   “Marihuana” MA BYĆ zakazana, bo tak chce mafia, która chce robić kasiorę..
   A kasiorę robi się przecież wyłącznie na rzeczach ZAKAZANYCH…
   A NIE wtedy, gdy każdy (jak za dawnej Polski) będzie sobie mógł trzymać zagon konopia za domem, nawet zwykłego, które zawiera THC w ilościach mikroskopijnych…
   NAJWAŻNIEJSZYM faktem jest FAKT, że KONOPIE OD ZAWSZE towarzyszyło człowiekowi.
   Organizm ludzki posiada nawet kilkadziesiat RECEPTORÓW, SPECJALNIE dostosowanych właśnie do konopia !
   Nie do żadnej tam “Marihuany”, lecz do KONOPIA po prostu.. Które dawniej żywiło, ubierało, dawało schronienie przed pogonią (zapach..), oraz przede wszystkim – LECZYŁO !..
   I O TO chodzi głównie.. W kraju, którego mieszkańcy, postanowieniem Klubu Rzymskiego, skazani są na DEPOPULACJĘ i osłabienie… Ludzie mają CHOROWAĆ ! I się “leczyć” u żydowni ! Trującą CHEMIĄ !
   I brać chemioterapie na “raka”, a na koniec umierać !.. Tylko do tego są Goje przecież !..
   Polacy NIE MAJĄ PRAWA być ZDROWI !.. A konopie, to przecież zdrowie… Zastrzeżone tylko dla Narodu Wybranego przecież.
   Podsumowując – NIC z tego 🙂 .. NIE BĘDZIE w Polsce konopia, dopóki w polskim Belwederze, Pan Michael Schudrich w czarnej mycce, przygląda się z politowaniem i drwiną, jak kolejna Kaczka, czy inna Duda – zapala świecę chanukową na Menorze…

   7

   0
   • A tak, nawiasem mówiąc, to “polski” słownik, korygujący na bieżąco pisownię, podkreśla mi na czerwono słowo “konopia”, czyli dopełniacz od rzeczownika “konopie”… Podobnie, jak podkreśla na czerwono nazwisko “SZECHTER”, nie reagując na nazwisko MICHNIK 😀 …
    WUot – żydownia wszędzie, w domu i w zagrodzie, hej 😀 …

    6

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.