foto: en.wikipedia.org
Foto: ndie.pl

Muzułmanie rozdawali na ulicach Londynu ulotki namawiające do popierania Państwa Islamskiego i przyłączania się mieszkających w Wielkiej Brytanii muzułmanów do dżihadu na bliskim wschodzie. Wzywających do walki osłaniała policja.

“Kalifat zostanie ponownie ustanowiony” głosiła treść ulotki. Nie było w niej mowy o bezpośredniej walce z brytyjskim rządem czy namawiania do mordowania Brytyjczyków, jednak całość budzi niepokój. W dalszej części można przeczytać “Muzułmanie z pomocą Allaha zapowiedzieli ponowne ustanowienie kalifatu i mianowanie imama na kalifa”.

Ponadto na ulotkach znajdowało się siedem obowiązków, które powinni wykonywać muzułmanie na całym świecie. Wśród nich znalazł się obowiązek wspierania powołanego niedawno kalifatu Państwa Islamskiego (ISIS), wykonywanie poleceń przywódcy ISIS oraz wyjazd do Iraku i Syrii, gdzie z okupowanych części tych krajów składa się obecnie kalifat.

O akcji muzułmanów poinformowali Londyńczycy. Gdy któryś próbował przeszkadzać w rozdawaniu ulotek, traktowany był agresywnie. „The Independent” zauważa, że to pierwszy przypadek, kiedy na terytorium Wielkiej Brytanii dżihadyści z ISIS publicznie głoszą swoją propagandę. “London Evening Standard” poinformował zaś, że Scotland Yard uznał, iż treść ulotek narusza przepisy antyterrorystyczne. Brzmi to absurdalnie w połączeniu z ochroną akcji ze strony policji brytyjskiej.

Sami mieszkańcy Londynu twierdzą, że sprawa nie została odpowiednio nagłośniona.

na podstawie: niezalezna.pl/The Independent

12 KOMENTARZE

  1. Pokarzą 90 % katolikom w Polsce co znaczy prawdziwa wiara ! Ha! Ha!Będą na dobre w Europie za jakieś 10-15 lat w większości.

    Żartowałem ! Nadal palcie i pijcie spokojnie.

  2. nie kazdy islamista to dzihadysta. sa tacy muzulmanie i sa inny, nie popwinno sie siac propagandy ze kabsolutnie kazdy kto wyznaje islam lata po ulicach i wysadza sie.

  3. Ja Wam tylko jedno powiem : ” Niech sie dzieje wola nieba z nia sie zawsze zgadzac trzeba”
    Niech dalej tak szaleja az wreszcie ludzie zorietuja sie jak rzeczywiscie pelna milosci tolerancji jest ta religia i ch wyznawcy

  4. Policja nie oslaniala, ale pilnowala porzadku, poniewaz mogly sie z tego rozwinac zamieszki… Po co siac propagande, skoro policja i rzad nie popiera dzialan tych ludzi, a wrecz przeciwnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.