Po 16 latach batalii władze w końcu zablokowały budowę największego meczetu w Londynie.

Meczet miał posiadać powierzchnię 27 tys. metrów kwadratowych – to dwa razy więcej niż słynna katedra św. Pawła w Londynie. Megameczet miał powstać w sąsiedztwie stadionu olimpijskiego i mieścić 9300 wiernych.

Projekt był wspierany przez islamską sektę Tablighi Jamaat. Podczas gdy miejscowe władze przyglądały się i analizowały projekt, miejscowi muzułmanie stowarzyszyli się w „Sojuszu mieszkańców Newham” i organizowali pikiety domagając się pozytywnego rozpatrzenia i budowy meczetu. Z drugiej strony dawali o sobie znać członkowie British National Party (BNP) i English Defense League (EDL).

Radykalne ugrupowanie islamskie Tablighi Jamaat, które już wcześniej przyczyniło się do powstania w tym miejscu tymczasowego meczetu na 2500 wiernych, nie uznaje zachodniego prawodawstwa, szerzy idee dżihadyzmu i nawołuje muzułmanów, aby nie integrowali się z miejscowym społeczeństwem. W dwóch śledztwach dotyczących zamachów terrorystycznych w Londynie udowodniono temu ugrupowaniu związki z zamachowcami.

źródło: sedmitza.ru / autonom.pl/DK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.