Na kary grzywny skazał sąd w Lublinie czterech uczestników demonstracji przeciwko imigrantom za okrzyki „Znajdzie się kij na islamski ryj”. Sąd uznał mężczyzn winnymi nawoływania do nienawiści – podaje ndie.pl.

Według ustaleń sądu oskarżeni w październiku ubiegłego roku uczestniczyli w centrum Lublina, na Placu Litewskim, w demonstracji pod hasłem „Polacy przeciw imigrantom”. Organizator wezwał do powstrzymania się od wznoszenia jakichkolwiek haseł.

Po zakończeniu demonstracji, gdy zgromadzeni ludzie zaczęli się rozchodzić, oskarżeni wspólnie, kilkakrotnie, skandowali hasło „Znajdzie się kij na islamski ryj”. Zostali wtedy zatrzymani i wylegitymowani przez policję.

Stopień społecznej szkodliwości czynów zarzuconych oskarżonym jest duży – uważa sędzia. „Jest to jasny znak, że jakakolwiek mowa nienawiści prezentowana publicznie nie będzie przez sąd pobłażana” – powiedziała sędzia Górna-Gielara.

Teraz Maciej W. i Marcin P. muszą zapłacić po 1,950 zł kary grzywny, a Cezary M. i Michał S. – po 2,250 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.