Za czasów prezydentury Bronisława Komorowskiego z Kancelarii Prezydenta zniknęły dwa obrazy i rzeźba. Jedno z dzieł sztuki, o czym informowaliśmy – zostało już sprzedane na aukcji internetowej. Jak się okazuje ludzie byłego prezydenta wiedzieli o zgubach.

Jednym z zaginionych obrazów jest „Gęsiarka” Romana Kochanowskiego. Jak się okazuje 10 czerwca to dzieło sztuki zostało wystawione na aukcji internetowej z ceną wywoławczą 12 000 złotych. Do domu aukcyjnego miała przynieść je „osoba prywatna”. Ostatecznie obraz został sprzedany za 10 000 złotych. Dzisiaj okazało się, że otoczenie Komorowskiego wiedziało o zgubie, ale o sprawie nie poinformowano ani policji, ani prokuratury.

Mieliśmy nadzieję, że się znajdą. Wielokrotnie bywało tak, że obrazy odnajdywały się w magazynach czy innych miejscach. Mamy jeszcze nadzieję, że to się znajdzie – pokrętnie tłumaczył w rozmowie z RMF FM były szef kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego Jacek Michałowski.

Strasznie jest mi z tego powodu nieprzyjemnie, bo to za naszych czasów zniknęło. Boję się, że zostały ukradzione i to jest smutny fakt – dodał Michałowski.