foto: wikimedia.commons.org

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz odniósł się do głośnej w ostatnich dniach sprawy zamachu na życie Siergieja Skripala oraz wyjaśnienia tragedii smoleńskiej.

Macierewicz pochwalił postawę Wielkiej Brytanii i solidarnych z nią państw ws. niedawnego zamachu na byłego agenta GRU, jaki miał miejsce na Wyspach. „To jest atak na dane państwo i tak Wielka Brytania to traktuje. Używa wszystkich środków dyplomatycznych, politycznych, aby dać do zrozumienia, że jej suwerenność nie może być pogwałcona. Także dlatego zwołane zostało posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie ta sprawa została jednoznacznie przez Wielką Brytanię postawiona” – powiedział.

Zdaniem Macierewicza przedstawiciele strony polskiej z Ministerstwa Spraw Zagranicznych prezentując stanowisko naszego kraju, nie skorzystali z okazji, aby „podnieść sprawę wraku; podnieść sprawę śmierci polskiej elity narodowej”.

„Nie podnieśli tej sprawy. Szkoda. Szkoda dlatego, że Wielka Brytania, powtarzam raz jeszcze, pokazuje jak broni się własnej suwerenności; jak nie przechodzi się do porządku dziennego nad takim brutalnym, niebywałym atakiem, w jakich to atakach Rosja ostatnio naprawdę się specjalizuje. Byłoby na miejscu, gdyby Polska wskazała, że to nie jest pierwszy wypadek, gdyby Polska przy okazji podniosła sprawę, która dla nas jest jedną z najważniejszych, jest polską racją stanu: konieczność odzyskania wraku i wyjaśnienia do końca tragedii smoleńskiej” – zaznaczył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.