Bronisław Komorowski był gościem TVN24 i bardzo krytycznie ocenił kandydaturę Antoniego Macierewicz na stanowisko szefa MON – stanowisko, które sam kiedyś piastował. Były prezydent widzi w Macierewiczu zagrożenie dla polskiego bezpieczeństwa.

„Mam nadzieję, że nie tylko ja znam Antoniego Macierewicza, ale zna go też prezes PiS i dokona oceny, czy warto narażać polski system obrony, polską pozycję w NATO, polską wiarygodność sojuszniczą powierzając MON w ręce takiego czy innego polityka” – stwierdził Komorowski.

„Minister obrony narodowej może na tysiąc sposobów albo umacniać polskie bezpieczeństwo, albo je osłabiać. Bardzo wiele zależy od tego, jaką ma własną drogę życiową i polityczną, jak się zachowywał w przeszłości, bo to się przenosi ocenami na polskie siły zbrojne i polską wiarygodność” – kontynuował.

„Państwo, które traktuje swój system obronny jako prosty łup polityczny i oddaje go w ręce ludzi, którzy nie mają wiedzy lub umiaru, zyskuje w oczach sojuszników nie najlepszą opinię” – zaznaczył.

O innych kandydaturach PiS-u na stanowisko ministra obrony narodowej Komorowski powiedział: „Liczę na to, że część tych kandydatur jest wypuszczanych na zająca”.

 

TVN24/mn