Foto: Wydawnictwo M
Foto: Wydawnictwo M
Foto: Wydawnictwo M

”Żyjemy w czasach nieustannych przemian i niepewności – zupełnie tak samo jak Nehemiasz i pewnie wszyscy ludzie w każdej epoce od zarania dziejów. W każdym stuleciu wychowywanie dziecka wymagało sił i hartu ducha odważnego pioniera.”

Bycie mamą to niezwykle trudne zadanie, które wymaga ogromnego poświęcenia. Wychowanie dziecka do samodzielnego, mądrego życia w dużej mierze zależy od prawidłowego ukierunkowania go. W tym celu trzeba wypracować w sobie pewne cechy i zachowania, które ułatwią to zadanie i mogą zapewnić sukces wychowawczy. Susan Merrill opisała te wszystkie cechy i zachowania dobrej mamy w książce ”Mama z pasją” wydanej przez Wydawnictwo M.

Dobra mama jest jak Nehemiasz

Punktem odniesienia do bycia idealną mamą jest w książce historia Nehemiasza z księgo Starego Testamentu. Nehemiasz zapewnił swojemu ludowi spokój i bezpieczeństwo przez roztropne i wytrwałe postępowanie i miłość do ludu.

W każdym rozdziale odpowiednio do tematu przedstawiane jest zachowanie Nehemiasza w różnych trudnych sytuacjach, sposoby rozwiązywania problemów. Kobieta, która chce być dobrą mamą, powinna według autorki iść za jego przykładem i z uwagą przyjrzeć się życiu Nehemiasza. Tak jak on powinna budować mur, który zapewni jej dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Na ten mur muszą składać się konkretne cegły i zaprawa.

Dobra mama buduje mur

Mur ma spełniać określone zadania – ma chronić dziecko i zapewnić jemu przyszłość. Na ten mur składa się dziesięć cegieł, które powinny być swojego rodzaju nakazami w życiu mamy. Nakazy te rozwijają w mamie cechy pozwalające na wnikliwą obserwację dziecka, wykrycie u niego problemów, zbudowanie zaufania, ukształtowanie go i przygotowanie do dorosłego życia czy współżycia ze społeczeństwem.

Dobre rady dla dobrej mamy

Każdy rozdział opatrzony jest we wskazówki wypunktowane przez autorkę, które pozwolą uniknąć najczęściej popełnianych błędów i ukierunkować się na prawidłowe kroki. Ponadto podane są przykłady z matczynego życia Susan Merrill, która jest matką pięciorga dzieci z różnymi charakterami i pasjami, są jej biologicznymi i adoptowanymi dziećmi. Książka więc zawiera zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną, żeby lepiej zrozumieć, jak mama powinna funkcjonować. W każdym rozdziale są jeszcze podane definicje podstawowych pojęć jak: wiara, perswazja czy dyscyplina.

”Mama z pasją” wsparciem w macierzyństwie

Książka ”Mama z pasją” Susan Merrill wydana przez Wydawnictwo M jest dobrym podręcznikiem dla mam, które chcą wychować swoje dzieci na dorosłych, mądrych ludzi, a przez to same ubogacić się w cechy, które przydają się nie tylko mamom, ale i każdemu człowiekowi w dorosłym życiu i są fundamentem życia w mądrości, roztropności i miłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.