Trwa dobra passa polskich lekkoatletów na Mistrzostwach Świata w Moskwie. Po wczorajszym złocie Pawła Fajdka w rzucie młotem, dziś srebro i tytuł vce Mistrza Świata w rzucie dyskiem zdobył Piotr Małachowski.

Małachowski był faworytem do medalu na tej imprezie a po cichu liczyliśmy nawet na złoto jako że nasz dyskobol jest liderem światowych rankingów. Rzut na 68,36 m w przedostatniej próbie dał jednak Polakowi miejsce drugie. Zwycięzcą został Niemiec – Robert Harting, który posłał dysk na 69,11 m.

Oprócz Małachowskiego, w konkursie finałowym brał również drugi Polak – Robert Urbanek. Młody dyskobol po niezłym występie uplasował się na szóstej pozycji.

Wynik Małachowskiego oznacza, że Polska w Moskwie zgromadziła już dwa medale a przypomnijmy, że po godzinie 19 o kolejny krążek w biegu na 800 m powalczy Marcin Lewandowski.