wikimedia.org

Panczenista Zbigniew Bródka wygrał wyścig na 1500 metrów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. O zwycięstwie zadecydowało 0.003 sekundy!

To trzeci złoty medal Polaków na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Do grona Kamila Stocha i Justyny Kowalczyk dołączył dziś Zbigniew Bródka. Złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m dał mu wynik 1:45.00. Od drugiego na mecie Holendra Koena Verweija był lepszy o zaledwie 0,003 sekundy. 15. był Jan Szymański a na 20. miejscu uplasował się Konrad Niedźwiedzki.

Nigdy na jednych Zimowych IO Polacy nie zdobyli 2 złotych medali. W tym momencie mamy ich już 3 a dziś wieczorem w konkursie na dużej skoczni z wielkimi szansami na zwycięstwo wystartuje Kamil Stoch.