Dzisiaj Przemysław Wipler oświadczył, że odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedział, że będzie budował ugrupowanie republikańskie. Poinformował, że złożył już rezygnację z członkostwa w partii i klubie parlamentarnym PiS. Zdania wyborców są podzielone, wiele osób jest zawiedzionych tą decyzją, ale i duża część jest nastawiona bardzo pozytywnie.

Polityk w „Manifeście Republikańskim” dobrze punktuje błędy rządzących, wymienia ważne problemy z którymi boryka się Polska jak między innymi: gospodarka, emigracja, niski współczynnik dzietności i wiele innych. Wipler chce to zmienić, jak czytamy na blogu:Polska polityka jest u progu wielkich zmian. Po wielu spotkaniach z Polakami w całym kraju zostałem przekonany, że powinienem wziąć istotny udział w tych zmianach. Podobnie jak miliony Polaków jestem pewien, że obecny rząd i sejm nie pracują dla nich i że przegrywają walkę z coraz poważniejszym kryzysem. Ludzie Ci mają rację. Skończył się czas odkładania poważnych zmian na bliżej niekreśloną przyszłość. Dalszy wzrost gospodarczy oparty o jeszcze większe zadłużanie obywateli nie jest możliwy”

Poseł nie podaje na razie żadnych konkretów jak to zmienić, oraz z kim te zmiany chce wprowadzać, wiemy jedynie że osoby z którymi Pan Wipler chce współpracować są obecnie poza polityką, to jest  duży plus: Wiem, co zrobić by to zmienić, wiele osób chce to robić razem ze mną. Ci ludzie są dziś poza polityką, poza sejmem i rządem. Rozmawiam z nimi każdego dnia na spotkaniach w całym kraju. Z różnych powodów nie ufają oni żadnej z istniejących partii politycznych, zwłaszcza tym, które obecnie rządzą Polską.”

„Wychodzę z PiS by razem z Wami, ludźmi których dzisiaj nie ma w polityce przeprowadzić głębokie zmiany w naszym kraju. Zaczynamy marsz naszego pokolenia po Polskę na miarę naszych ambicji. Lepsza Polska jest możliwa tylko jeśli uda się przekonać do działania tysiące osób, które dzisiaj są poza polityką.”

na podstawie: wipler.pl / salon24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here