Tomasz Lis fot wikimedia.org
Foto: Wikimedia Commons

„W świetle przedstawionych przed powoda [Marka Jakubiaka] twierdzeń i dowodów należy uznać, że sporny artykuł naruszył dobre imię i renomę powoda, w szczególności w kontekście prowadzonej przez niego działalności” – stwierdził Sąd Okręgowy w Warszawie. Teraz Tomasz Lis musi usunąć z internetu artykuł szkalujący Marka Jakubiaka.

Tygodnik Ilustrowany informuje, że właściciel Browaru Ciechan, uzyskał zabezpieczenie swoich roszczeń w procesie z Tomaszem Lisem. Sąd uznał dowody przedstawione przez Jakubiaka za wiarygodne, a Lisowi zakazał rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Chodzi zarówno o tezy zawarte w artykule pt. „Pan na Ciechanie, czyli dygotki husarza” jak i sam tekst. Sąd stwierdził ponadto, że Tomasz Lis nie dochował rzetelności dziennikarskiej.

Przypomnijmy, że redaktor naczelny “Newsweeka” manipulował wypowiedziami Marka Jakubiaka oraz insynuował mu powiązania mafijne. Pozostaje mieć nadzieję, że to początek końca bezkarności mediów głównego nurtu w okłamywaniu i szkalowaniu Polaków.

na podstawie: pch24.pl, narodowcy.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.