Kolejna znana osoba skrytykowała pseudo bunt Owsiaka w latach 90-tych. W swej książce “Zwierzenia kontestatora” Marek Piekarczyk, wokalista kultowego TSA, nie szczędzi cierpkich słów o szefie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oddajmy jednak głos autorowi, który w Jarocinie wraz z nieznanym jeszcze wtedy Jurkiem Owsiakiem zapowiadał koncerty na scenie:

Zapowiadałem koncerty z Jurkiem Owsiakiem, którego wówczas nikt nie kojarzył […] Był to po prostu sympatyczny człowiek, który lubi rock and rolla. Wkurzał mnie jednak tymi chińskimi ręcznikami i durnym hasłem “Uwolnić słonia” […] W mieście, które stało się enklawą buntu młodego pokolenia przeciw komunie i miejscem prawdziwego rockandrollowego protestu on wygadywał bzdury i rozwadniał ten protest metodami wątpliwej jakości. Zrobił kpinę z protestu, z kontrkultury. Strasznie mi się wtedy naraził. Czemu nie zorganizował swoich akcji w Komitecie Centralnym PZPR albo pod Pałacem Kultury?”

Dostało się również Przystankowi Woodstock, o którym Piekarczyk mówi tak:

To miasto, które zaprzepaściło swoją wielką szansę stania się ważnym punktem na kulturalnej mapie świata. Trochę to robota Owsiaka, który napatrzył się na jarocińskie festiwale, a potem pojechał w 1994 roku do USA na festiwal Woodstock i po powrocie zorganizował swój Przystanek Woodstock, gigantyczną masówkę za pieniądze, które nazbierał. To megalomania, zadęcie i próba bicia rekordów, zupełnie dla mnie nie zrozumiała. Nigdy tam nie byłem i jakoś mnie nie ciągnie, nie lubię imitacji i nostalgicznych pozorów.

 

Wydaje się, że Marek Piekarczyk trafnie ocenił “bunt” Owsiaka, syna byłego komunisty.Warto przypomnieć iż w opinii niektórych Owsiak “rozmiękczał” opozycję antykomunistyczna. Trwa to do dziś, co szczególnie widoczne jest na Przystanku Woodstock, na którym bunt już dawno przeminął, a zostało wyłącznie spanie w piachu i taplanie się w błocie.

5 KOMENTARZE

  1. Kto to jest ku…wa Piekarczyk? I co on takie dokonał oprócz wątpliwej kontestacji komuny? A jak się odnalazł w nowej rzeczywistości? Co dobrego zrobił dla innych oprócz napisania jakiejś pseudoksiążki, która w zamyśle miała nabić jego kiesę? Kolejny krytyk, który nie ma już pomysłu na siebie. Takich to mamy dość w tej naszej kolejnej RP

    • Wokalista TSA za komuny to grali po 3 koncerty dziennie.Nie wypowiadaj się gościu negatywnie o Marku Piekarczyku lewacki wychowanku Owsiaka.Poczytaj trochę historii o TSA jak byli gnębieni za komuny i jak swoja ciężką pracą doszli do szczytu,a nie jak teraz “gwiazdeczki” idola.

  2. Ja tam twierdzę że g… wiece . Mówi to człowiek który był na setkach koncertów. Nie podoba się to jest alternatywa która nazywa się Góra Tabor.

    • Byłem na 5 Przystankach Woodstock, jestem autorem owego tekstu, zapewniam Cię, że na woodzie buntu nie ma ani krztyny buntu. Na ASP zaprasza się tylko mainstreamową część Polski o lewackim spojrzeniu na Polskę. Jest to smutne. Od zawwsze piszę na facebookach Owsiaka i Orkiestry, że chłop powinien stanąć na scenie i powiedzieć “Ludzie! jest źle, władza nas dyma!” Niestety zawsze jest to bez odpowiedzi. Owsiak stoi za Platformą liżąc im jaja, taka prawda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.