Marine Le Pen / foto: wikimedia.commons.com
Marine Le Pen / foto: wikimedia.commons.com

Marine Le Pen, przewodnicząca Frontu Narodowego napisała na Twitterze: „Globalizacja to barbarzyństwo, to państwo narodowe powinno ograniczać nadużycia i regulować. Dziś świat jest rządzony przez międzynarodowe koncerny i wielką finansjerę” Odniosła się także do traktatu TTIP oraz zakazie wystawienia szopki bożonarodzeniowej w departamencie Wandei.

Szefowa Frontu Narodowego zwróciła uwagę na zagrożenie jakie płynie ze strony planowanego podpisania Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) – „Patriotyzm gospodarczy, dający priorytet produktom lokalnym, jest fundamentalnie ekologiczny”, zaś TTIP stawia zyski koncernów ponad dobro ludzi i środowiska naturalnego. „Dziś nie ma już lewicy i prawicy. Są tylko ci, którzy wierzą w naród i globaliści”.

Marine Le Pen skomentowała także decyzję sądu administracyjnego, który zakazał władzom departamentu Wandei wystawienia w hallu bożonarodzeniowej szopki. „Żłobek jest naszą kulturą, Francja kreśliła swoją historię dzięki chrześcijaństwu, czy się to komuś podoba, czy nie”. Przypomniała także stanowisko w sprawie konfliktu w Syrii: „Chcę jasno stwierdzić, preferuję Baszara al-Assada, nie Państwo Islamskie”.

na podstawie:: Twitter.com / nacjonalista.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here