Hasłem tegorocznego Marszu jest „Polska Bastionem Europy”. Marsz rozpocznie się o godz. 14.00 na Rondzie Dmowskiego, przejdzie Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego i zakończy się na błoniach Stadionu Narodowego, gdzie będą oficjalne przemówienia oraz występy artystyczne.

Hasło, jak podkreślił wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, nawiązuje do tego, z czym obecnie mamy do czynienia nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, a szczególnie z napływem muzułmańskich imigrantów przy jednoczesnej utracie własnej tożsamości Europejczyków. W nawiązaniu do tego hasła tegoroczny Marsz Niepodległości poprowadzi husaria.

Damian Kita z biura prasowego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zarzuca stosowanie cenzury przez administrację Facebooka. Serwis zablokował ostatnio główny profil Marszu Niepodległości. Kita uważa, że administracja faworyzuje w ten sposób marsz KOD-u i chce utrudnić zgromadzenie organizowane przez narodowców.

Marsz Niepodległości w 2015 roku zgromadził 100 tys. uczestników. Odbył się bez incydentów, służby porządkowe miały jedynie zastrzeżenia do zbyt dużej ilości materiałów pirotechnicznych. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej liczby uczestników.