Foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Poseł Bartosz Kownacki z PiS na mównicy sejmowej zaczął zadawać pytania na temat powiązań Komorowskiego z WSI i SKOK Wołomin – w tym momencie marszałek Radosław Sikorski wyłączył mikrofon i „przywołał do porządku”.

Kownacki przewodniczył pracom zespołu parlamentarnego, który badał powiązania prezydenta Bronisława Komorowskiego z Wojskowymi Służbami informacyjnymi. Waga materiałów ujawnionych w trakcie prac zespołu wymaga – według posła, aby został zwołany konwent seniorów, oraz zwrócić się do pana prezydenta Komorowskiego z pytaniami ws. jego powiązań z WSI i Skok Wołomin – udało się zadać tylko jedno pytania, gdyż zirytowany Sikorski wyłącza mu mikrofon i „przywołał do porządku”

„Po pierwsze. Czy pan prezydent Komorowski kontaktował się z kapitanem Piotrem Polaszczykiem lub innymi oficerami byłych Wojskowych Służb Informacyjnych odpowiedzialnymi za miliardowe defraudacje w SKOK Wołomin?” – pyta poseł. W momencie zadawanie drugiego pytania zostaje wyłączony mikrofon a Kownacki schodzi z mównicy. Całość w materiale video