SLD planuje uroczystości w kilkudziesięciu miastach w Polsce, z kolei Lewica Razem organizuje swoje obchody w Łodzi. Z kolei w stolicy Polski ma odbyć się Marsz Suwerenności zorganizowany przez środowiska narodowe. Organizacja uroczystości 1-majowych nawiązuje zarówno do obchodzonego Święta Pracy, a także 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.   

 

 

Obchody w największych miastach w Polsce 

Z okazji dnia 1 maja w Warszawie politycy związani z Sojuszem m.in. przewodniczący ugrupowania Włodzimierz Czarzasty a także, były premier z ramienia SLD oraz lider warszawskiej listy Koalicji Europejskiej do PE Włodzimierz Cimoszewicz wezmą udział w pikniku z okazji Święta Pracy oraz 15-lecia członkostwa Polski w UE przed Pomnikiem Daszyńskiego przy Placu na Rozdrożu. W stolicy 1 maja odbędzie się ponadto po tym, jak sąd uchylił zakaz wydany w jego sprawie przez warszawski ratusz Marsz Suwerenności, organizowany przez wystawiającą listy w wyborach do PE koalicję Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolską w związku z 15. rocznicą wejścia Polski do UE. W Warszawie, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, na Placu Grzybowskim odbędzie się również wiec Polskiej Partii Socjalistycznej.


Źródło : kultura.onet.pl

 

 

Pojawiły się liczne kontrowersje 

Organizacji marszu środowisk narodowych od kilku dni towarzyszą liczne kontrowersje. W piątek stołeczny ratusz wydał zakaz jego przeprowadzenia, argumentując go m.in. zajęciem terenu przez Kancelarię Prezydenta, która na pl. Zamkowym organizuje uroczystości z okazji 3 maja. W związku z tym od 30 kwietnia na placu będą trwały prace przygotowawcze. W niedzielę przewodniczący koła poselskiego Konfederacja Jacek Wilk przekazał na Twitterze, że warszawski sąd uchylił zakaz przeprowadzenia Marszu Suwerenności. Władze Warszawy złożyły zażalenie na to postanowienie, które we wtorek zostało oddalone przez Sąd Apelacyjny. Tym samym manifestacja ostatecznie się odbędzie. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski deklaruje, że jeśli na Marszu Suwerenności pojawią się hasła rasistowskie, ksenofobiczne czy faszystowskie, demonstracja zostanie natychmiast rozwiązana.

 

 

Wystąpienie przedstawicieli partii Roberta Biedronia 

Wiosna Roberta Biedronia organizuje również dziś w Warszawie spotkanie poświęcone pakietowi propozycji ugrupowania dotyczące pracy oraz gospodarki. Jak twierdzi należy zacząć myśleć o rozwoju naszego państwa odpowiadając na wyzwania współczesności. Partia Biedronia podkreśla również, iż nowoczesność, innowacyjność, zrównoważony rozwój, godne warunki pracy to filary sprawnego i solidarnego państwa. Z kolei na wczorajszej konferencji prasowej na wrocławskim rynku, doradca Roberta Biedronia ds. zagranicznych Adam Tkaczyk wraz z Michałem Syską zaprezentował już część postulatów Wiosny dotyczące spraw pracowniczych m.in. europejskich płac minimalnych, podwyżek dla pracowników sektora publicznego oraz wprowadzenia edukacji o prawach pracowniczych do szkół. W swoim wystąpieniu skrytykowali obecną politykę partii rządzącej.

 

 

Tegoroczne obchody w Łodzi 

W Łodzi swoje centralne obchody planuje również Lewica Razem, koalicja zrzeszająca Partię Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, Unię Pracy oraz organizacje społeczne reprezentujące m.in. lokatorów. Wczesnym popołudniem planowane są tam m.in. wystąpienia lidera RSS Piotra Ikonowicza oraz jednego z liderów Razem Adriana Zandberga przed tablicą poświęconą wybuchowi Rewolucji 1905 r. Mają oni zaprezentować postulaty wyborcze Lewicy Razem kierowane do pracowników, odbędzie się także wspólny przemarsz do Parku Staromiejskiego oraz piknik, podczas którego mieszkańcy Łodzi będą mogli skorzystać z darmowych porad prawnych oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych. W Krakowie z kolei przedstawiciele Sojuszu mają z uczestniczyć w wiecu pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Pochody 1-majowe, pikniki i uroczystości z udziałem przedstawicieli SLD planowane są również w Gdańsku, Kielcach, Poznaniu, Katowicach i Łodzi.

 

 

Zobacz również : https://parezja.pl/zamieszki-w-paryzu-zolte-kamizelki-znow-w-akcji/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.