Nie milkną echa reportażu “Superwizjera” poświęconego neonazistom ze stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Patryk Jaki zapowiada zajęcie się sprawą.

Kilka dni temu na antenie telewizji TVN wyemitowano szokujący materiał poświęcony stowarzyszeniu Duma i Nowoczesność. Wyłania się z niego obraz psychopatycznych neonazistów obchodzących m.in. urodziny Adolfa Hitlera.

Głos w sprawie zabrał m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który nie wyklucza delegalizacji środowiska.

Ja jestem zdeterminowany w jednej sprawie: że każde przejawy tego typu działania trzeba w sposób stanowczy, siłą państwa zwalczać – powiedział w rozmowie z Pawłem Lisickim.

Dodał, że minister Zbigniew Ziobro zapowiedział w tej sprawie śledztwo, tak by “nawet marginalne zachowania tego typu wyplenić”.

Samo to zdarzenie paradoksalnie pokazuje, że w Polsce nie jest tak źle, jakby się wielu wydawało, gdyż ci ludzie muszą się spotykać gdzieś w lasach, chować się, ponieważ nie ma powszechnej akceptacji w społeczeństwie dla tego typu zachowań – uważa wiceminister.

Patryk Jaki uważa, że Duma i Nowoczesność powinna zostać zdelegalizowana, a materiał TVN jest podstawą, na której można postawić działaczom stowarzyszenia zarzuty.

1 KOMENTARZ

  1. Droga redakcjo – rozumiem, że dziś każdy chce się pokazać jako antyfaszysta. Rozumiem, że nie można stawiać się po stronie nazistów. Ale proszę postawić się po stronie prawa.
    Nie ma Art. zakazującego poglądów – nie tak dawno prokuratura odrzuciła postępowanie wobec innych nazistów którzy robili to samo w lesie – brak znamion propagowania publicznego – proszę sobie poczytać.
    Co do DiN – nie można dyskryminować nikogo ze względu na poglądy – prywatne pracownika DiN. To jak chcieć delegalizować KK za występki pojedynczych księży. Rozumiem, że ci ludzie mają chore poglądy – ale jako ich prywatne poglądy – nie powinniśmy się w nie mieszać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.