foto: Facebook.com

Dopiero co oddany do użytku meczet na warszawskiej Ochocie najwyraźniej nie cieszy się dużym poparciem – został obrzucony świńskimi głowami.

Kamera monitoringu zarejestrowała jak niezidentyfikowana dotąd kobieta podrzuca świńskie łby do warszawskiego meczetu oraz na teren parkingu wokół niego. O sprawie poinformował pro-islamski fanpage „Islam Na Polski”.

„Na warszawski meczet był atak chamstwa, nietolerancji jak również akt złamania praw zwierząt. Osobę wyrzucającą głowy świń na teren parkingu jak i wewnątrz meczetu zarejestrowała kamera” – napisano na Facebooku INP.

Policja poinformowała, całe zdarzenie rozegrało się na oczach świadka. Jest to obcokrajowiec, który nie potrafi mówić po polsku więc policja poszukuje tłumacza.

Kobiecie, którą zarejestrowały kamery grożą zarzuty z art. 196 kk, który mówi; „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Przy okazji tego zdarzenia najgłośniej o prawach zwierząt krzyczą muzułmanie co w ich ustach brzmi groteskowo.