Korozja jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie mogą przytrafić się elementom metalowym. Czy są skuteczne sposoby zabezpieczania metali przed korozją? Sprawdź, jaki produkt warto zastosować, aby problem ten nie dotyczył już Twoich konstrukcji metalowych. Zapraszamy do lektury.

Czym jest korozja?

Metal ulega korozji, gdy wchodzi w reakcję z inną substancją. Może to być chociażby wodór, brud, bakterie czy prąd elektryczny. Korozja może również wystąpić, gdy metale są poddawane zbyt dużym naprężeniom, co powoduje pękanie materiału, brak zabezpieczenia i w konsekwencji proces, który potocznie nazywamy rdzewieniem.

Do najczęściej występujących rodzajów korozji należy ta, w której metal jest wystawiony na działanie tlenu oraz wody. To wszystko sprawia, że nasz materiał ulega korozji. Aby temu zapobiec, fachowcy stosują różnego rodzaju materiały, które mają zabezpieczyć powierzchnię oraz zatrzymać ten proces.

Czym zabezpieczać metale przed korozją?

Do oczywistych metod ochrony przed korozją należy… stosowanie metali nierdzewnych. Produkty takie, jak aluminium czy stal nierdzewna zapewniają bezpieczeństwo konstrukcji i jej antykorozyjność na długie lata. Oczywiście są rozwiązaniem droższym niż klasyczne metale.

Niektórzy stosują specjalne smary, powłoki oraz płyny antykorozyjne. Ich skład sprawia, że mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli szukasz takiego produktu, to warto wpisać w wyszukiwarkę środki antykorozyjne Excor. W ofercie tej firmy znajdziesz właśnie chociażby oleje antykorozyjne Zerust, które będą chronić Twoje wyroby metalowe nawet w transporcie, w warunkach ekstremalnych. Możesz ich używać chociażby w przypadku transportu morskiego, podczas którego ilość soli niszczy nawet najbardziej antykorozyjne farby.

Stop korozji! Folia antykorozyjna

Zabezpieczenie metali przed korozją jest procesem, który nie tylko chroni sam wyrób, ale również ochrania Twój portfel przed stratami finansowymi.  Wiedzą o tym chociażby producenci części do przemysłu auto-motive. Mogą oni skorzystać z produktu, który nazywa się folia antykorozyjna (inaczej folia vci).

Folia antykorozyjna zapobiega korozji. W jaki sposób? Przede wszystkim powstrzymuje przepływ pomiędzy anodą i katodą. Wpływa to na zdecydowanie wolniejsze występowanie naturalnej korozji. Oprócz tego folia chroni przed wilgocią, która jak wspomnieliśmy – jest główną przyczyną rdzewienia metali.

Produkt ten zabezpiecza metalowe elementy na długie lata – zarówno podczas transportu, jak i w czasie przechowywania w magazynie. Producent ma w swojej ofercie różnego rodzaju produkty, które można opisać jednym słowem – folia vci. Należą do nich na przykład:

  • folia antykorozyjna płaska do wielkogabarytowych wysyłek,
  • folia antykorozyjna biodegradowalna,
  • folia antykorozyjna termokurczliwa VCI,
  • folia bąbelkowa antykorozyjna VCI.

Folia antykorozyjna – excor.pl i pełna oferta jest dostępna na stronie producenta. Folia antykorozyjna zabezpiecza elementy metalowe nawet na okres pięciu lat. Oferowane przez firmę excor.pl produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Używając ich, możesz być pewien, że  Twoje metalowe elementy będą bezpieczne.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.