Michalczewski / foto: Youtube.com
Michalczewski / foto: Youtube.com

Dariusz Michalczewski w Gazecie Wyborczej Szechtera opowiada o swoich lewicowych poglądach, wyznaje skąd czerpie wiedzę o świecie i otwarcie przyznaje, że sympatyzuje z Platformą Obywatelską.

„TVN 24. Kocham naszą politykę. Mam swoje ulubione programy: oglądam Monikę Olejnik, „Szkło kontaktowe”, „Kawę na ławę”, te wszystkie wiadomości. Kocham to. Mam swoje zdanie, interesuję się, co się u nas dzieje. Wkur… się czasem, jak nie wiem co. Ale do polityki bym nie poszedł. Brzydzę się robotą (śmiech)”

— wyznaje Michalczewski w rozmowie z wyborczą.

Jacy są jego ulubieni politycy?

„Może się zdziwicie. Rysiek Kalisz jest dla mnie wielkim człowiekiem. Podziwiam go. Podobnie jak Frasyniuka”

– opowiada.

„To są mądrzy ludzie. I tyle. Mam podobne poglądy jak Platforma, ale jak mam wskazać konkretnych polityków, to bardziej mi pasują lewicowcy”

— dodaje.

Michalczewski poruszył także temat gejów. Przyznał, że staje przed niezręczną sytuacją, gdy znajomi z Niemiec pytają co się dzieje w Polsce.

„Oni widzą, jak się Polska zmienia, są zachwyceni. Dlatego nie mogli pojąć, co my od tych gejów chcemy. Dla nich to już normalne sprawy, że każdy sypia, z kim chce. Nie wiedziałem, jak im wytłumaczyć, że mentalność to my mamy jeszcze daleko, daleko za Europą”

— żali się Michalczewski.

na podstawie: wyborcza.pl / wpolityce.pl