WasiakPortal kulisy24.com ujawnia, że w czasie kiedy obecna minister infrastruktury Maria Wasiak szefowała Polskim Kolejom Państwowym, zamówiły one niepotrzebne opracowania. Ich koszt wyniósł 175 000 złotych.

Prokuratura informuje, że chodzi o „wyrządzenie szkody majątkowej w znacznych rozmiarach w mieniu PKP S.A.” Śledztwo prowadzone jest przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, a postępowanie wszczęto po zawiadomieniu przez NIK.

Maria Wasiak w roku 2011 była prezesem zarządu i dyrektorem generalnym spółki PKP S.A. To właśnie wtedy firma McKinsey & Company Poland przygotowała opracowanie „Wkład merytoryczny do kontraktu wieloletniego na utrzymanie (w tym remonty) infrastruktury”. Kosztowało ono 175 000 złotych, ale kontrola NIK wykazała że:

„w świetle opinii właściwych merytorycznie komórek organizacyjnych PKP Polskie Linie Kolejowe materiał nie spełniał wymagań zamówienia i był dla spółki nieprzydatny”.

Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga tak komentuje sprawę:

Postępowanie nie jest w tej fazie ukierunkowane na żadną osobę. Obecnie trwają czynności przesłuchania świadków, pracowników PKP S.A. i PKP PLK. Prokurator nie wyraził zgody na imienne wskazanie, jacy świadkowie zostali przesłuchani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.