Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że tworzone są przepisy, które znoszą obowiązek publikowania komunikatów i ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej przez resort i spółki Skarbu Państwa.

Nowe przepisy uderzą najbardziej w spółkę Agora, która jest wydawcą m.in. „Gazety Wyborczej”. Spółka była największym beneficjentem ogłoszeń Skarbu Państwa. Od 2009 r. Agora na publicznych przetargach zarobiła 27,7 mln zł – głównie ogłoszenia Skarbu Państwa. Teraz te pieniądze przepadną.

Ogłoszenia, które dotychczas były publikowane w prasie, po wprowadzeniu w życie przepisów będą pojawiać się na stronie podmiotowej ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa oraz na stronie internetowej spółki.

Zdaniem ministra skarbu państwa Dawida Jackiewicza takie działanie pozwoli nie tylko zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na rozwój, ale także utnie „spekulacje, które dotychczas towarzyszyły przetargom na wybór konkretnej gazety”. Według wstępnych szacunków zmiany mają pozwolić na zaoszczędzenie około 6-8 mln złotych rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here