Źródło: Commons.wikimedia.org

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt, który zezwoli na wykorzystywanie więźniów do darmowych prac, także w spółkach skarbu państwa.

Na tę chwilę osadzeni w zakładach karnych mogą być wykorzystywani do pracy, jednak w świetle obecnych przepisów, muszą oni dostawać za nią wynagrodzenie, które mogą dowolnie spożytkować na prywatne wydatki.

Ministerstwo Zbigniewa Ziobry dąży do rozbudowania systemu przywięziennych zakładów pracy, w których przedsiębiorcy mogliby sytuować swoją produkcję.

 

mn

3 KOMENTARZE

  1. Kto nie chce pracować nie ma prądu w gniazdku, nie ma TV, radia i innych praw, itp. – dlaczego niuby społeczeństwo ma za to płacić !

  2. Utrzymanie skazańców sporo kosztuje. W znacznym stopniu poszkodowani przez przestępców praworządni obywatele ponoszą swoimi podatkami trud utrzymania skazanych. To bardzo nie w porzadku. Są kraje że skazany poprzez rodzinę opłaca czynsz celi więziennej i wyżywienia. Na taki stan rzeczy nie pozwoli w Europie lewactwo wszechobecne w strukturach władzy. Powinni pracować ciężko i wydajnie na swoje utrzymanie i zadośćuczynienie ofiarom. To sprawiedliwe.

    • Dokładnie. Jak już pisałem pod jednym artykułem, więźniowie powinni robić rzeczy dla biedniejszych i nie tylko. Przecież śmiało mogliby szyć ubrania dla chociażby bezdomnych czy ludzi skrajnie ubogich, mogliby robić meble i tego typu rzeczy. Zrobić kilka takich przywięziennych zakładów i można by niskim kosztem wspierać najbiedniejszych. Wikt i opierunek traktować jako zapłatę za pracę i wszystko jakoś by funkcjonowało.

      Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here