Stowarzyszenie “Młodzi dla Polski” wraz z organizacją “Red Is Bad” zainicjowały akcję, której finałem ma być postawienie w Warszawie pomnika bohatera narodowego rotmistrza Witolda Pileckiego. Oprócz głównego celu, jakim jest oczywiście budowa pomnika, organizatorzy chcą również przyczynić się do większej rozpoznawalności rotmistrza Pileckiego oraz spowodować, żeby stał się on niedoścignionym wzorem dla młodych Polaków.

Jak czytamy na stronie akcji:
“Chcemy w Warszawie pomnika bohatera, człowieka, który jest dla nas wzorem. Chcemy, by jego postać jako symbol walki o wolność, polskość, z niezłomnością ducha i ciała przemawiała do nas w centrum odbudowanej po wojnie stolicy. Nie chcemy wszechobecnych w Warszawie pomników komunistów, chcemy pomników bohaterów”

Młodzi dla Polski piszą iż, nie obejdzie się bez skierowania pism do prezydenta m.st. Warszawy, rady m.st. Warszawy oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Chcą również jesienią zorganizować konferencję o życiorysie rotmistrza Pileckiego w ramach zaplanowanych “Dni rotmistrza”, które mają się odbyć na Uniwersytecie Warszawskim.

“Niniejsza akcja powstała w celu zmiany sytuacji, w której jeden z najbardziej heroicznych Polaków w historii nie ma swojego pomnika w Warszawie, gdzie został zamordowany” – podkreślają młodzi patrioci.

Link do Akcji: facebook.com/rotmistrzPileckiWarszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.