W sobotę 24 października w Kielcach rozpoczęła się akcja “Oddaj Chwałę Bohaterom”. Potrwa ona do wtorku – a celem jest uporządkowanie mogił polskich patriotów.

Porządki 1

Na kieleckim Cmentarzu Partyzanckim oraz Cmentarzu Starym łącznie pochowanych jest ponad 1000 polskich bohaterów. Członkowie inicjatywy Kieleccy Patrioci, kibice Korony Kielce i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży w związku ze zbliżającym się miesiącem zadumy nad zmarłymi postanowili uporządkować kieleckie nekropolie.

Porządki2

Porządki4

Często ci nieznani, zapomniani czy celowo pomijani lub wymazywani z naszej pamięci. Walczyli abyśmy mogli żyć w wolnym kraju i mówić w ojczystym języku. Oddali życie za naszą wolność- ginąc z okrzykiem „Polska” na ustach. Często ich groby są anonimowe i nikt nie dba o to, by przywrócić im należną chwałę. W tym roku będzie jednak zupełnie inaczej – zapowiadają organizatorzy na facebookowej stronie wydarzenia.

Porządki5

Porządki6

Akcja rozpoczęła się w sobotę, a potrwa jeszcze w poniedziałek i wtorek od godziny 10 do 17. Wtedy też do akcji dołączą uczniowie szkół im. Józefa Piłsudskiego, Stefana Żeromskiego i Cypriana Kamila Norwida.

Porządki7

Porządki8

Wszyscy, którzy będą mieli ochotę pomóc w porządkowaniu miejsc pamięci polskich bohaterów otrzymają na miejscu wskazówki dotyczące planowanych prac oraz narzędzia do sprzątania. Mimo wszystko organizatorzy apelują o zabranie własnych zmiotek, środków czystości czy rękawiczek.

Portal parezja.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Foto: https://www.facebook.com/KieleccyPatrioci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.