CC BY 2.0/flickr
Universität Salzburg (PR)/CC BY 2.0/flickr
Universität Salzburg (PR)/CC BY 2.0/flickr

Tylko w ciągu czterech lat liczba studentów spadła o około 400 tysięcy osób. Do młodzieży dotarło, że dyplom nie jest gwarancją sukcesu – informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Liczba studentów stopniowo zmniejsza się – Dziś studiuje niespełna 1.5 mln osób, to ponad 400tys. mniej niż cztery lata temu. Znacznie spadła także liczba kandydatów ubiegających się o przyjęcie do szkół wyższych. Wynika z danych GUS

Jak zauważają eksperci, coraz większa grupa absolwentów szkół średnich decyduje się na wcześniejsze rozpoczęcie życia zawodowego. To także skutki dyskusji o malejącym znaczeniu wykształcenia wyższego. “Młodzi zamiast zdobywać tytuły, wolą się kształcić w konkretnych zawodach albo od razu podjąć pracę” – uważa Paweł Zygarłowski, prezes Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.

W gronie studentów zza granicy prym wiodą zdecydowanie Ukraińcy. Jest ich aż 24 tys. Drugich na liście Białorusinów uczy się u nas ponad 4 tys.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna / pch24.pl

1 KOMENTARZ

  1. sam dyplom nigdy nie byl gwarancja sukcesu – trzeba jeszcze cos oprocz dyplomu z tej uczelni wyniesc.

    artykul mocno naciagany – spadek jest spowodowany w przewazajacej czesci nizem demograficznym, ale niestety autorzy artykulu nie pokazali liczb, ktore pozwolilyby pokazac jak to sie ma do calej populacji w tym wieku.

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.