Będziemy rugować z izb pamięci w jednostkach wojskowych bohaterów reżimu komunistycznego i siewców terroru w Polsce – zapowiada MON.

Specjaliści IPN dokonają przeglądu izb pamięci w jednostkach – zapowiada MON.

„Program przeglądu izb pamięci pod kątem zawartości, jakie treści są tam przedstawiane i promowane wobec żołnierzy zaczyna być wdrażany; pierwszych efektów będziemy się spodziewali na początku lata; za trzy, cztery miesiące” – powiedział dziś dziennikarzom wiceminister obrony Wojciech Fałkowski.

„Będziemy szli krok po kroku, województwo po województwie, jednostka po jednostce, życzliwie i spokojnie oglądając izby pamięci, ale rugując stamtąd treści, które promują bohaterów reżimu komunistycznego, siewców terroru i osoby, które niczym specjalnym się nie zasłużyły i nie powinny być tam przedstawiane” – powiedział.

Przedstawiciel MON zapewnił, że cała operacja będzie przebiegać z pełną fachowością.

„To akcja pod auspicjami ministra obrony narodowej, nadzorowana z ministerstwa, ale nie sterowana ręcznie. To będą robili specjaliści, którzy się znają na tematyce, którzy potrafią dobrze, wnikliwie, merytorycznie ocenić zawartość izb” – przekazał wiceminister Fałkowski.

PAP/Kresy.pl/DK