Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki przemawiał na konferencji prasowej. Obiecał swoim wyborcom m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku.

„W tym momencie mogę powiedzieć, że nasi poprzednicy podnosili podatki 21 razy. My nie podnosimy podatków, uszczelniamy system podatkowy i nie chcemy podnosić podatków. Raczej obniżymy podatki poprzez to, że od 1 stycznia 2018 roku znacząco znowu – po raz drugi – zwiększymy kwotę wolną od podatku” – powiedział.

Morawiecki zapewnił, że stoi po stronie przedsiębiorców. „Dziś kontroli wśród małych i średnich firm jest mniej, ale są one o 30 proc. lepsze, dzięki analizie danych. Wdrażamy też rozwiązania mające pomóc w upewnieniu się, że nie są przez przypadek wplatani w karuzelę VAT-owską. Dajemy przedsiębiorcom instrument, dzięki któremu mogą zapytać Krajową Administrację Skarbową, czy kontrahent, z którym zamierzają wejść we współpracę, jest uczciwym podatnikiem. Chcemy, żeby byli pewni, że działają uczciwie” – stwierdził.

Pochwalił się też nadwyżką budżetową. „Po sierpniu sytuacja naszego budżetu cały czas jest bardzo dobra. Mamy nadwyżkę i to taką bardzo silną. Ona wynosi blisko 5 mld zł, dokładnie 4,9 mld zł. Taka nadwyżka nigdy wcześniej nie wystąpiła w tym momencie i jest to dość ciekawy wniosek dla wszystkich, którzy wątpili w jakość zarządzania naszymi finansami publicznymi” – zaznaczył.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.